Czytasz dzięki

Spiegel: Niemiecki rząd nie wdraża unijnych uchwał

  • PAP
opublikowano: 14-10-2020, 10:34

Przeciwko niemieckiemu rządowi federalnemu Komisja Europejska prowadzi obecnie 50 postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, wynika z odpowiedzi Ministerstwa Gospodarki na zapytanie posła FDP Markusa Herbranda - pisze tygodnik "Spiegel".

Tygodnik podkreśla, że dzieje się to w czasie prezydencji Niemiec w UE. Trzech niemieckich ministrów jest szczególnie na celowniku komisji, wynika z informacji "Spiegla".

Niemcy
fot. JOACHIM HERRMANN/Reuters/Forum

Na czele listy znaleźli się minister gospodarki Peter Altmaier i minister transportu Andreas Scheuer, każdy z dziesięcioma przypadkami, a za nimi minister finansów Olaf Scholz, który nie przełożył dyrektyw europejskich na prawo niemieckie w dziewięciu przypadkach.

"Szczególnie żenujący dla samozwańczego bojownika przeciwko lukom podatkowym jest przypadek dyrektywy z "przepisami dotyczącymi zwalczania praktyk unikania opodatkowania” z 2016 r., która wciąż czeka na wdrożenie" - pisze "Spiegel".

Na dalszych miejscach są minister środowiska Svenja Schulze z sześcioma przypadkami oraz minister rolnictwa Julia Klöckner i minister sprawiedliwości Christine Lambrecht z pięcioma przypadkami.

"Niski poziom realizacji szkodzi niemieckiej prezydencji w Radzie" - mówi poseł FDP, Markus Herbrand - "To żenujące, że rząd federalny nie jest w stanie wykonać zaległych uchwał UE" - dodaje na łamach tygodnika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane