Spółka KGHM-u zmienia umowy z PGNiG-iem

DI
opublikowano: 09-01-2009, 15:36

Spółka miedziowa poinformowała o tym, że 10 stycznia rozwiąże dwie umowy z 1 grudnia 2003 r. przez spółkę zależną KGHM-u, Energetykę, ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo na dostawę gazu na  cele energetyczne do punktów odbioru w Żukowicach i Polkowicach.

"Przyczyną rozwiązania jest brak możliwości realizacji przez strony umów na dostawy gazu na zasadach określonych w umowach oraz finalizowanie uzgadniania treści nowej umowy na dostawy gazu dla KGHM Polska Miedź S.A. Nie przewiduje się skutków finansowych wynikających z rozwiązania umów" - czytamy w komunikacie.

Obecnie KGHM finalizuje rozmowy z PGNiG ws. nowej umowy na dostawy gazu.

W końcu września prezes KGHM Mirosław Krutin informował, że miedziowy koncern i PGNiG kończą rozmowy w sprawie budowy gazociągu i dostaw gazu, którym mają być opalane dwie nowe elektrownie planowane przez KGHM. Po podpisaniu umowy realne jest rozpoczęcie budowy bloków.

Mają to być dwa mniejsze bloki gazowe, które zabezpieczą potrzeby KGHM energetyczne w 20-23%. Obecnie spółka zużywa ok. 10% energii elektrycznej z własnej produkcji.

Budowa dwóch bloków ma pochłonąć powyżej 500 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane