Spółka, która zarobiła na bitcoinie, chce go kupić więcej

opublikowano: 17-02-2021, 09:08

Amerykański producent oprogramowania zdecydował się w ubiegłym roku trzymać znaczącą część swoich rezerw w bitcoinie. Od tego czasu wartość jego inwestycji wzrosła trzykrotnie. Dlatego chce ją zwiększyć.

Latem ubiegłego roku MicroStrategy zostało pierwszą spółką publiczną, która zdecydowała o wymianie lwiej części posiadanych papierów krótkoterminowych na bitcoina. Prezes Michael Saylor zapowiadał wówczas, że oprócz dokonanych inwestycji spółka nadal będzie kupowała kryptowalutę za pieniądze z bieżącej działalności. Od końca sierpnia wartość bitcoina wzrosła o 316 proc. dzięki czemu kryptowaluta nabyta przez MicroStrategy jest już warta ponad 3 mld USD. Spółka wierzy, że to nie koniec wzrostu wartości bitcoina. Dlatego chce sprzedać obligacje zamienne wartości 600 mln USD i przeznaczyć te pieniądze na zakup kryptowaluty. Zrobiła tak już na początku grudnia, kiedy pozyskała 650 mln USD ze sprzedaży obligacji zamiennych. Według Bloomberga, jak dotąd żaden z ich nabywców nie zdecydował się na zamianę obligacji na akcje spółki.

W środę bitcoin osiągnął rekordowy kurs 51348 USD. Obecnie drożeje o 3,3 proc. do 50785,02 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane