Spółka uprości struktury

Marcin Gesing
13-10-2003, 00:00

Plan restrukturyzacji Hydrobudowy Śląsk jest już gotowy. Ma być mniej administracji, a więcej kontraktów.

Program przygotowany przez zarząd giełdowej Hydrobudowy Śląsk dotyczy przede wszystkim reformy jej struktur.

— Na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej zarząd przedstawi plan restrukturyzacji. Chcemy doprowadzić do optymalizacji struktury organizacyjnej, a także zmniejszenia kosztów działalności — mówi Jarosław Dusiło, wiceprezes Hydrobudowy Śląsk.

Na czym ma polegać optymalizacja? Działalność firmy, która specjalizuje się w budownictwie hydrotechnicznym, inżynieryjnym i przemysłowym, oparta jest na pięciu oddziałach. Zarząd chce uprościć strukturę i w pierwszym etapie skonsolidować działalność w trzech: w Tychach, Bielsku-Białej i Katowicach. Zostanie do nich przeniesiona działalność z Zakładu Sprzętu i Transportu w Pszczynie oraz Zakładu Produkcji Przemysłowej w Miłkowie. Hydrobudowa chce też sprzedać nieruchomości w Pszczynie. Zarząd spodziewa się uzyskać z tej transakcji ponad 8 mln zł.

— Nie będziemy jednak z tym się spieszyć. Wielkość nieruchomości, jakie posiada spółka, jest oczywiście sporym obciążeniem finansowym. Jednak na razie nie możemy się ich pozbyć, bo ze sprzedaży uzyskamy mniej środków niż wartość kredytów obrotowych, jakie zaciągamy pod takie zabezpieczenie — wyjaśnia Jarosław Dusiło.

Plan restrukturyzacji zakłada docelowo konsolidację spółki w jednym oddziale. Spowoduje zmniejszenie stałych kosztów nawet o 4 mln zł w skali roku. Nie obędzie się bez zmniejszenia stanu zatrudnienia, jednak, jak zapowiada zarząd, „nie będzie żadnych zwolnień grupowych”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Spółka uprości struktury