Spółka zależna Biotonu ma zgodę na sprzedaż w Chinach

ISBnews
opublikowano: 20-01-2014, 12:40

Biolek, spółka zależna Biotonu, została dopuszczona do sprzedaży preparatów dla zwierząt w Chinach, podał Bioton.

"Jednostka zależna spółki - Biolek Sp. z o.o. (...) - otrzymała informację o dopuszczeniu do sprzedaży na terenie Chińskiej Republiki Ludowej preparatów wytwarzanych przez Biolek i wykorzystywanych w hodowli trzody chlewnej i drobiu, tj. 'Suiacid' i 'Birdacid'" - czytamy w komunikacie Biotonu.

Sprzedaż produktów będzie realizowana w ramach umowy dystrybucyjnej zawartej przez Biolek z Beijing Smile Feed Sci. & Tech. Co. Ltd, podano również.

Spółka podkreśla, że Chiny są największym na świecie producentem trzody chlewnej (ok. 50 % w światowym rynku – 800 mln sztuk rocznie) oraz drobiu (ok. 30 % w światowym rynku – 14,3 mld sztuk rocznie). Przypomina także, że umowa zawarta przez Biolek z Beijing Smile Feed Sci. & Tech. była główną przesłanką Biotonu dla akwizycji Biolek.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana na warszawskiej giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka zależna Biotonu ma zgodę na sprzedaż w Chinach