Sprawozdania do końca lutego

Albert Stawiszyński
26-01-2006, 00:00

Zamawiający mają pięć tygodni na przekazanie prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych informacji o udzielonych przetargach w ubiegłym roku.

Do 1 marca 2005 roku każdy zamawiający (m.in. gminy, urzędy, przedsiębiorstwa prywatne zobligowane do stosowania procedur przetargowych) ma obowiązek sporządzenia rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach publicznych. Wymóg taki wynika z art. 98 prawa zamówień publicznych.

Porządek w papierach

W sprawozdaniu należy podać m.in. nazwę zamawiającego, adres, REGON, liczbę udzielonych zamówień publicznych oraz ich łączną wartość w podziale na rodzaje i tryby zamówień.

Czy opracowanie takiego sprawozdania jest trudne?

— Nie, pod warunkiem że zamawiający ma porządek w dokumentacji i prowadzi rejestr postępowań o udzielenie przetargu. U nas funkcjonuje taki rejestr. Dlatego ze sporządzeniem sprawozdania nie będzie problemu — mówi Hanna Kraszczyńska, kierownik działu zamówień publicznych w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Instytut zamierza wysłać je dopiero w lutym.

— Jeszcze nie zakończyliśmy kilku postępowań z ubiegłego roku — wyjaśnia kierowniczka działu.

Zasady wysyłania

Jak informuje Anita Wichniak-Olczak z Urzędu Zamówień Publicznych, sprawozdanie można przesłać do urzędu w jednej z następujących form:

n pocztą — na adres UZP, al. J.Ch. Szucha 2/4, 00-582 Warszawa,

n faksem — 022-458-77-00,

n w wersji elektronicznej — sprawozdanie@uzp.gov.pl (ale wtedy musi być opatrzone podpisem elektronicznym).

Sprawozdanie roczne dotyczące zamówień udzielonych przez placówkę zagraniczną na zasadach szczególnych zamawiający przekazuje za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Sprawozdania do końca lutego