Sprzątanie świata

opublikowano: 13-09-2018, 22:00

Jubileuszowa, 25. akcja sprzątania świata (21-23 września 2018 r.) odbędzie się pod hasłem: Akcja-segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!

— Chciałabym też, aby każdy pokochał swój najmniejszy kawałek Ziemi, tak po prostu, na co dzień — podkreśla Mira Stanisławska-Meysztowicz, inicjatorka akcji w Polsce i założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Celem tegorocznej edycji jest wsparcie segregacji odpadów w gminach. Polskie gminy już w 2018 r. muszą wypracować 30 proc. recyklingu, a w 2020 r. nasz kraj musi osiągnąć 50 proc. recyklingu odpadów z gospodarstw. Obecnie do przerobu trafia około 13 proc., czyli musimy zacząć selektywnie zbierać prawie trzykrotnie więcej odpadów. Dlatego w tym roku organizatorzy Akcji Sprzątanie świata — Polska proponują wyzwania w kolorach takich, jak pojemniki do segregacji odpadów.

Więcej informacji na: http://naszaziemia.pl/programy/ssp/edycja-2018/plakat-1/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy