Sprzedaż AGD lepsza od prognoz

PAP
16-11-2015, 06:28

Polacy ruszyli na zakupy kuchenek, pralek i lodówek. Na koniec października wartość rynku przekroczyła już 4 mld zł, donosi "Rzeczpospolita".

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Na początku roku prognoza wzrostu wartości rynku o kilka procent była uważana za nieuzasadniony optymizm. Tymczasem dwa miesiące przed końcem roku sklepom udało się już sprzedać sprzęt AGD o wartości ponad 4 mld zł, co oznacza poziom w poprzednich latach zarezerwowany dla 12 miesięcy.

Z danych o dostawach sprzętu do sklepów, zebranych przez związek pracodawców CECED Polska, wynika, że miesięcznie udawało się sprzedawać nawet ponad 500 tys. sztuk sprzętu AGD.

"AGD jest od początku roku w dobrej kondycji. Szczególną kategorią są lodówki - obserwujemy wyraźne trendy wzrostowe średniej ceny sprzedaży. Klienci coraz bardziej świadomie wybierają urządzenia energooszczędne, wyposażone w technologię No Frost, za które są gotowi zapłacić nieco więcej niż dotychczas" - mówi Michał Mystkowski, rzecznik sieci Media Expert.

Także w przypadku tej kategorii widać zmiany w zachowaniach konsumentów. Już 15 proc. zakupów dużego sprzętu odbywa się za pośrednictwem sklepów internetowych, dla małego AGD ich udział przekroczył 17 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Handel / Sprzedaż AGD lepsza od prognoz