Sprzedaż euroobligacji TPSA zakończyła się sukcesem

V NARODOWY FUNDUSZ INWESTYCYJNY "VICTORIA" S.A.
16-02-2001, 17:46

LONDYN (Reuters) - TPSA sprzedała w piątek pięcioletnie euroobligacje o wartości 500 milionów euro, mimo negatywnych nastrojów panujących wokół sektora telekomunikacyjnego w Europie.

Rentowność euroobligacji został ustalona na 217 punktów bazowych powyżej rentowności niemieckich obligacji skarbowych, a po dopuszczeniu do handlu spadła o jeden punkt bazowy.

Popyt na obligacje przewyższył podaż trzy, a nawet czterokrotnie, poinformował Aidan Freyne z Schroder Salomon Smith Barney, który wraz z Deutsche Bankiem był menedżerem emisji.

Zdaniem przedstawicieli banków, popyt na obligacje TPSA pokazuje, że wielu inwestorów jest nadal zainteresowych wybranymi spółkami telekomunikacyjnymi, które nie zadłużyły się kupując licencje telefonii komórkowej trzeciej generacji(UMTS) w Europie.

"TPSA nie zdecyduje się nagle na zakup licencji UMTS w Chinach, ale będzie robić to, co robi najlepiej, czyli budować sieć telekomunikacyjną w Polsce" - powiedział Freyne.

Obecny tydzień nie był szczególnie udany dla spółek telekomunikacyjnych. Najpierw kurs akcji operatora telefonii komórkowej Orange spadł poniżej ceny emisyjnej, a następnie agencja ratingowa Moody's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej dla KPN i France Telecom.

W przypadku TPSA, Moody's zdecydował się ostatnio podwyższyć rating długoterminowy do Baa2 z Baa3. Obecnie jest on taki sam, jak holenderskiego KPN.

Podniesienie ratingu Moody's tłumaczył między innymi tym, że TPSA udało się utrzymać dominująca pozycję na rynku telefonii stacjonarnej przy równoczesnym zwiększeniu udziału w segmencie telefonii komórkowej.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: V NARODOWY FUNDUSZ INWESTYCYJNY "VICTORIA" S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Sprzedaż euroobligacji TPSA zakończyła się sukcesem