Sprzedażowe oskary rozdane

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 29-10-2012, 00:00

Bez wykwalifikowanego zespołu handlowców żadna firma nie może się obejść. Doceniajcie ich

Zakończyła się IV edycja konkursu Polish National Sales Awards (PNSA) — Profesjonalny Sprzedawca Roku. W piątek 26 października w podwarszawskim Businessman Institute odbyła się finałowa gala, na której zaprezentowano wybranych przez niezależne komisje sędziowskie laureatów i wyróżnionych.

— Z każdym rokiem znacząco rośne liczba osób i firm, które nie tylko zdobyły wiedzę o PNSA, ale również biorą czynnie udział w konkursie, zgłaszając kandydatów. Oznacza to, że staliśmy się benchmarkiem dla branży w dziedzinie etyki i standardów w sprzedaży — mówi Elżbieta Pełka, założycielka i prezes PNSA.

Skrupulatny audyt

PNSA to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które promuje dobre praktyki i standardy sprzedaży. Za cel stawia sobie działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorstw poprzez wspieranie działów sprzedaży przy jednoczesnym tworzeniu etosu profesjonalnego sprzedawcy. Pomaga kształtować standardy sprzedaży, motywuje handlowców do osiągania jak najlepszych wyników, promuje działania etyczne. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich pracowników działów handlowych, a także dla zespołów i trenerów zajmujący się tą tematyką. Komisje sędziowskie tworzą pracownicy naukowi, specjaliści i praktycy z zakresu zarządzania, sprzedaży, HR i szkoleń.

Unikatową metodologię PNSA wypracowały wspólnie PwC, szefowie sprzedaży największych polskich firm, akademicy z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, National Sales Awards z Wielkiej Brytanii i Marketing and Sales Standards Setting Body (organizacją rządowa z Wysp).

— Dzięki temu nominowani do nagrody podlegają skrupulatnemu audytowi oceniającemu ich kompetencje i standardy podczas wykonywania zawodu. Finaliści konkursu zajmują kluczowe funkcje w działach sprzedaży, działach obsługi klienta i w zatrudniających ich firmach — informuje Elżbieta Pełka. Handlowcy to najbardziej poszukiwana na rynku pracy grupa zawodowa w Polsce. Ale jednocześnie niedoceniana. Dlaczego?

Najważniejszy sektor

— Społeczna ocena sprzedawców się zmienia, ale, faktycznie, wciąż są niewystarczająco doceniani. Bierze się to ze stereotypów i błędów interpretacyjnych. PNSA pokazuje, kto faktycznie stoi za wynikami firm i korporacji, i uświadamia, że jeden z najważniejszych sektorów gospodarki — sprzedaż i obsługa klienta — ma ludzki wymiar — twierdzi Elżbieta Pełka.

PNSA promuje etos zawodu sprzedawcy, najwyższe standardy w sprzedaży, wymianę doświadczeń w sektorze, czyli atrybuty, o których rzadko mówiło się dom niedawna w kontekście zawodu sprzedawcy.

— Myślę, że PNSA cywilizuje pojęcie tego zawodu i uświadamia, że jest on niezwykle potrzebny i ważny. Dlatego zapewne spotyka się z tak dużym zainteresowaniem wielu osób i firm z tego sektora. Życzę nam wszystkim, aby jak najszybciej nastąpiły zmiany postrzegania sprzedawców — dodaje Elżbieta Pełka.

Nagrodzeni w IV edycji konkursu Polish National Sales Awards

Menedżer Sprzedaży Roku

Sebastian Szymanek, Polpharma, biuro handlowe Wyróżnienie: Ewa Boryszewska, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Wyróżnienie: Leszek Gajewski, Orange Polska

Zespół Sprzedaży Roku

Wyróżnienie: Robert Gadomski, RWE Polska Wyróżnienie: Sebastian Kostecki, Polpharma, biuro handlowe

Trener Sprzedaży Roku

Iwona Majewska-Opiełka, Akademia Skutecznego Działania Iwony Majewskiej-Opiełki

Sprzedawca Roku

Piotr Wojno, Unilever Polska Wyróżnienie: Monika Danilenko, Orange Polska Wyróżnienie: Marcin Domański, Polpharma, biuro handlowe

Key Account Manager

Piotr Kwaśny, PPG Deco Polska Wyróżnienie: Karol Wierzbiński, Orange Polska

Innowacje w Dziedzinie Sprzedaży

Monika Kasprzak, Orange Polska

Sprzedawca Roku — Sprzedaż Bezpośrednia

Marcin Goraj, Orange Polska Wyróżnienie: Grzegorz Klocek, Orange Polska

Menedżer branży MLM

Paweł Lenar, FM Group Polska Artur Trawiński

Menadżer ds. Obsługi Klienta

Wyróżnienie: Barbara Leśniowska, PPG Deco Polska

Lider Samorządowy

Dariusz Ciarkowski, Mazowiecka Agencja Energetyczna

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu