Środa sprzedaje szpital

AMB
opublikowano: 25-01-2010, 05:48

Władze powiatu liczą, że przyszły inwestor w ciągu 5 lat wybuduje nowy szpital.

Starostwo powiatowe w Środzie Śląskiej wystawiło na sprzedaż centrum medyczne.
- Chcemy sprywatyzować 100 proc. udziałów spółki, która prowadzi czterooddziałowy szpital na ponad 130 łóżek i poradnię specjalistyczną - informuje Zuzanna Jaskuła, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych starostwa.
Do prywatyzacji powiat skłoniła zbliżająca się data wejścia w życie nowych standardów funkcjonowania placówek medycznych.
- Szpital działa w budynku liczącym ponad 150 lat. Tego obiektu nie da się przystosować do nowych wymogów, które zaczną obowiązywać w 2015 r. - a jeśli tak, to ogromnym kosztem. Tańsze będzie wybudowanie nowoczesnej placówki. Właśnie tego oczekujemy od przyszłego inwestora. Chcielibyśmy, żeby nowy obiekt powstał w ciągu 5 lat. Mamy do zaoferowania grunt. To nasz wkład w przyszłą inwestycję - mówi Sebastian Burdzy, starosta powiatu średzkiego.

Więcej - w poniedziałkowym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu