SSSB wycenia akcję Elektrimu Kable na 3,4 zł

Przemek Barankiewicz
23-10-2001, 20:18

Schroder Salomon Smith Barney ustalił cenę docelową akcji Elektrimu Kable (EK) na 3,4 zł. Raportem z 16 października bank rozpoczął wydawanie dla tej spółki. Pierwsza brzmi: GORZEJ NIŻ RYNEK, WYSOKIE RYZYKO.

Analitycy nie widzą na horyzoncie oferenta, który za akcje spółki zapłaciłby więcej niż 5 zł proponowane przez Tele-Fonikę (przejęcie zablokował urząd antymonopolowy). Działalność EK nie stanowi bowiem aż takiej wartości dla zagranicznego podmiotu, który chciałby wejść na polski rynek. Inne transakcje w branży sugerują raczej cenę przejęcia na poziomie 3,1 zł.

Bank dostrzega efekty restrukturyzacji EK. Czynnikami sprzyjającymi spółce są również: spadek cen surowców i sytuacja na rynku walutowym. Ale spowolnienie gospodarcze na świecie nie pozostanie bez wpływu na wyniki spółki. Amerykański rynek kabli stanowi 24 proc. rynku światowego i niższy popyt odbiorców za oceanem musi doprowadzić do spadku marży w branży.

Wycena spółki metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych daje 3,4 zł na akcję. Na zamknięciu wtorkowej sesji papier EK wyceniono na 4,06 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / SSSB wycenia akcję Elektrimu Kable na 3,4 zł