Stabilizacja pod maksimami

Notowania w przedsesyjnym handlu na Wall Street wskazują na płaskie otwarcie, po tym jak trzy sesje z rzędu zakończyły się zwyżkami indeksów.

Na ponad godzinę przed rozpoczęciem handlu kontrakty na Dow Jonesa zyskują 0,2 proc., te na Nasdaq100 tracą dwie trzecie proc., a futures na S&P500 utrzymują się w pobliżu kreski. Po tym jak S&P500 wzrósł w trzy sesje o 2,4 proc., do historycznego maksimum sprzed dwóch tygodni zostało już tylko 0,9 proc.

Uwaga inwestorów skupiona jest na wynikach kwartalnych spółek. Spośród emitentów zaliczających się do wskaźnika S&P500 aż co dziesiąty raport kwartalny publikuje właśnie dzisiaj. Ponad 1 proc. traci w przedsesyjnym handlu Procter & Gamble. Spółka zapowiedziała, że zyski na akcję za cały rok obrachunkowy sięgną 3,96 – 4,04 USD. Tymczasem analitycy przeciętnie spodziewali się wyniku na poziomie 4,06 USD. Prawie o 3 proc. drożeją papiery Boeinga. Producent samolotów zarobił w pierwszym kwartale 1,73 USD na akcję, aż o 24 centy więcej od rynkowych oczekiwań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Stabilizacja pod maksimami