Stabilizacja pod rekordami

W czwartkowym handlu notowania na giełdzie nowojorskiej fluktuują w niewielkiej odległości od historycznych szczytów.

Indeks S&P500 stabilizuje się w czwartek w odległości zaledwie 0,5 proc. od rekordu sprzed blisko dwóch miesięcy. Po ponad godzinie od otwarcia S&P500, Dow Jones oraz Nasdaq tracą mniej niż 0,1 proc. Do zakupów inwestorów zniechęcają kolejne oznaki, że silny dolar odbija się na wynikach amerykańskich korporacji. Kurs 3M traci 3,4 proc., a notowania Procter & Gamble osuwają się o 0,6 proc. Silny dolar osłabił zagraniczną sprzedaż gigantów, a w obu przypadkach odpowiada ona za większą część przychodów spółek.

- Ogólnie rynek trzyma się bardzo dobrze. Obawiałem się o wyniki, jednak te obawy się nie potwierdziły – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Robert Pavlik, główny strateg inwestycyjny Boston Private Wealth.

Korekta na dobre opanowała jednak rynki europejskie. Frankfurcki DAX traci 1,3 proc., a paryski CAC40 utrzymuje się na 0,8-procentowym minusie. Na 0,1-procentowym plusie sesję zamknął warszawski WIG, co pozwoliło na symboliczne poprawienie 6-letniego szczytu. Nieco w cieniu pozostawały tymczasem dane makroekonomiczne z USA. Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych minimalnie wzrosła w ubiegłym tygodniu, sięgając 295 tys. w skali roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy