Stabilizacja pod rekordem

Notowania akcji na giełdzie nowojorskiej korygują się drugi dzień z rzędu po silnych zwyżkach, jakie były wynikiem powstrzymania się przez Fed od zmniejszenia programy skupu aktywów.

Na symbolicznym minusie utrzymuje się S&P500, Dow Jones traci blisko 0,2 proc., a Nasdaq zyskuje 0,2 proc. W środę główny wskaźnik S&P500 znalazł się najwyżej w historii w reakcji na zaskoczenie, jakim była decyzja Fedu.

- Rynek odbiera sygnały dochodzące z Fedu jako nieco mylące. Może Fed próbuje powiedzieć, że tym razem nie zmniejszyliśmy wsparcia, ale to nie znaczy, że nigdy go nie zmniejszymy, a być może zmniejszymy je bardzo prędko – komentował John Kvantas, dyrektor w towarzystwie USAA Investments.

Inwestorzy sygnałów dotyczących dalszych posunięć amerykańskich władz monetarnych będą szukać w dzisiejszych przemówieniach członków komitetu FOMC Jamesa Bullarda, Esthera George’a oraz Narayany Kocherlakoty. Pół proc. zyskują notowania Apple. Pierwszemu dniu sprzedaży nowej wersji iPhone’a towarzyszyły długie kolejki klientów w sklepach. O 9,2 proc. zanurkowały ceny akcji AK Steel. Producent stali przewiduje, że strata w trzecim kwartale wyniosła 22 – 27 centów na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Stabilizacja pod rekordem