Stabilizacja za oceanem

Sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od stabilizacji, po tym jak we wtorek indeks S&P500 wyszedł na nowy szczyt.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg.

W pierwszej godzinie handlu zmiany głównych indeksów S&P500, Dow Jones oraz Nasdaq nie przekraczają 0,1 proc. Na nastrojach zbytnio nie zaważyły słabe dane z amerykańskiego sektora usługowego. Indeks ISM za luty niespodziewanie wyraźnie zniżkował, do 51,6 punktu, co jest już bliskie granicy między ożywieniem a spowolnieniem. Nieco zawiódł również raport z rynku pracy, który pokazał, że w gospodarce przybyło w lutym 139 tys. etatów.

- Inwestorzy wciąż nie zwracają uwagi na gorsze dane, co ma związek z mroźną pogodą – komentował Jeffrey Kleintop, główny strateg rynkowy towarzystwa LPL Financial LLC.

Dzisiaj w Paryżu spotykają się amerykański sekretarz stanu John Kerry oraz rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. W odpowiedzi na rosyjską interwencję na Krymie USA zapowiedziały możliwość wprowadzenia sankcji przeciwko Rosji. Nerwy inwestorów ukoiła nieco wczorajsza konferencja prezydenta Rosji Władymira Putina, który stwierdził, że siły rosyjskie nie zamierzają wejść w najbliższym czasie na Ukrainę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Stabilizacja za oceanem