Stadion PGE Arena Gdańsk odwiedziło ok. 85 tys. osób

PAP
opublikowano: 15-07-2012, 19:34

Około 85 tys. osób odwiedziło w niedzielę stadion PGE Arena Gdańsk, w ramach dnia otwartego, który zorganizował samorząd, by podziękować gdańszczanom za ich pomoc przy organizacji Euro 2012.

Jak poinformowała PAP Maria Bek, event menager w spółce Arena Gdańsk Operator, która zarządza stadionem, liczba zwiedzających w niedzielę stadion może wzrosnąć do nawet 90 tys.

Dzień otwarty rozpoczął się o godz. 10, a zakończył o godz. 18. W tym czasie można było nie tylko zwiedzić stadion, ale też skorzystać z kolejki tyrolskiej, czyli zjechać na linie rozpiętej między trybunami, uczestniczyć w zawodach w poszukiwaniu bursztynu czy zagrać w streetball. Przez cały dzień na czterech potężnych telebimach prezentowane były filmy o stadionie, a także pokazujące atmosferę mistrzostw w Gdańsku.

Na stadion można było dojechać uruchomioną - specjalnie z okazji dnia otwartego - Szybką Koleją Miejską (SKM), a także bezpłatnymi tramwajami.

Stadion PGE Arena Gdańsk pokryty jest płytkami w różnych odcieniach brązu, które przypominają bursztyn. Stadion mieści 44 tys. widzów, jego powierzchnia użytkowa to 36 tys. m kw., a koszt inwestycji wyniósł ponad 645 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane