Czytasz dzięki

Stagnacja bezrobocia

opublikowano: 10-12-2019, 22:00

Stopa bezrobocia w najbardziej rozwiniętych krajach świata utrzymuje się od 8 miesięcy na poziomie 5,2 proc., wynika z najnowszych informacji OECD.

Dane Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju to okazja, by dzięki jednolitej metodologii porównać sytuację na rynku pracy w najważniejszych demokratycznych państwach świata. I tak okazuje się, że najwyższe bezrobocie utrzymuje się w Grecji, Hiszpanii i Turcji, gdzie w III kwartale wyniosło odpowiednio 17,3 proc., 14,3 proc. i 13,9 proc. To jedyne kraje członkowskie, w których stopa bezrobocia przekracza 10 proc. Państwem z najniższym bezrobociem niezmiennie pozostają Czechy, gdzie bez pracy jest jedynie 2,2 proc. aktywnych zawodowo. Tuż za Czechami w tej klasyfikacji znajduje się Japonia z bezrobociem na poziomie 2,4 proc. Polska od ośmiu miesięcy utrzymuje poziom 3,2 proc., podobny do Niemiec i nieco lepszy od takich gospodarczych potęg jak USA (3,6 proc.) czy Korea Płd. (3,5 proc.).

fb545d1e-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Ekonomia na dzień dobry
Newsletter autorski Marcela Lesika
ZAPISZ MNIE
Ekonomia na dzień dobry
autor: Marcel Lesik
Wysyłany raz w tygodniu
Marcel Lesik
Autorski newsletter poświęcony światowej ekonomii: analizy, prognozy, badanie trendów i sprawdzanie faktów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel lesik

Polecane