Stal z Polski w moście 3D

Barbara Warpechowska
opublikowano: 03-12-2015, 22:00

W Holandii powstanie most tworzony metodą 3D. Materiał do jego budowy dostarczy ArcelorMittal.

Różne gatunki walcówki ArcelorMittal będą testowane jako surowiec do stworzenia pierwszego mostu drukowanego metodą 3D, który powstanie nad kanałem Oudezijds Achterburgwal w Amsterdamie.

Roboty przemysłowe wyposażone w głowice nagrzewające metal do 1500 stopni Celsjusza staną po przeciwległych stronach kanału Oudezijds w Amsteramie i rozpoczną budowę mostu. Spotkają się w połowie drogi. Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności.
Zobacz więcej

PROSTO Z DRUKARKI:

Roboty przemysłowe wyposażone w głowice nagrzewające metal do 1500 stopni Celsjusza staną po przeciwległych stronach kanału Oudezijds w Amsteramie i rozpoczną budowę mostu. Spotkają się w połowie drogi. Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności. ADRIAAN DE GROOT, FIRMA MX3D

— Nasza firma podpisała dwuletnią umowę z holenderską firmą MX3D — pionierem w wielkoformatowym druku 3D — i będzie jedynym dostawcą stali w tym wyjątkowym projekcie — podkreśla Olivier Vassart, lider w zespole badań i rozwoju wyrobów długich ArcelorMittal. Pierwszy etap zakłada wybudowanie prototypu mostu do końca 2016 r. w warsztacie firmy MX3D. Po testach i analizach most zostanie wydrukowany w technologii 3D.

Centrum badań stalowego koncernu w Gandrange będzie pracować nad projektem mostu z punktu widzenia materiału, analizując zachowania strukturalne i właściwości antykorozyjne.

Firma chce sprawdzić, jak druk 3D wpływa na produkty stalowe — np. czy standardowo spawane gatunki stali nadają się do zastosowania w technologii druku 3D lub czy należy opracować nowy gatunek stali. — Różnorodność stali połączona z technologią druku 3D zmienia sposób myślenia o projektach komponentów stalowych, które dają całkowitą wolność w geometrii produktui produkcji — przyznaje Olivier Vassart.

Przedsięwzięcie oficjalnie rozpoczęto 16 października. Udostępniono centrum dla zwiedzających, którzy będą zainteresowani śledzeniem postępu prac.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu