Stalprodukt wykupi akcje w celu umorzenia

ANP
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

Oferta jest dla posiadaczy akcji imiennych, ale skorzystają wszyscy inwestorzy — na wzroście wartości papierów.

Oferta jest dla posiadaczy akcji imiennych, ale skorzystają wszyscy inwestorzy — na wzroście wartości papierów.

Stalprodukt, producent i eksporter wysoko przetworzonych wyrobów ze stali, ogłosił ofertę wykupu ponad 234 tys. własnych akcji, stanowiących 6,53 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Za każdą płaci 384 zł.

— Cena odbiega od tej na GPW (rynkowa jest ponaddwukrotnie wyższa). Oferta nie jest skierowana do inwestorów mających akcje na giełdzie, ale do byłych i obecnych pracowników, posiadających akcje imienne, których nie mogą upłynnić — mówi Piotr Wiśniewski z DM AmerBrokers.

Według niego, spółka ma pieniądze na tę wypłatę.

— Niewykluczone, że będzie też dywidenda z zysku za 2006 r. Nie będą pokrzywdzeni również akcjonariusze posiadający akcje własne na okaziciela, którzy nie skorzystają z wezwania. Stalproduktowi sprzyja koniunktura. Wyniki ma świetne. Po trzecim kwartale spółka podwoiła zysk do 200 mln zł wobec 81,6 mln zł osiągniętych w całym 2005 r. W ostatnich dwóch latach wysoka była też dywidenda —wyjaśnia Piotr Wiśniewski.

Jak dodaje, oferta jest korzystna dla wszystkich inwestorów, bo zmniejszy się liczba akcji, co spowoduje jednostkowy wzrost wartości.

Przyjmowanie ofert sprzedaży ruszy 12 lutego 2007 r. i potrwa do 9 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu