Stancja odchodzi do lamusa

PAP
14-09-2015, 07:03

Rynek mieszkań wszedł w najgorętszy okres w roku. Polowanie na cztery kąty rozpoczynają we wrześniu tysiące studentów. Coraz mniejszym zainteresowaniem cieszy się wśród nich wynajem stancji, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zobacz więcej

Jarosław Pruss/FORUM

Obecnie na wynajem pojedynczego pokoju w mieszkaniu właścicieli decydują się zwykle studenci pierwszego roku. Potem szukają jednak lokum razem z innymi żakami.

Według pośredników studiujący najchętniej wynajmują mieszkania dwupokojowe lub kawalerki w atrakcyjnej cenie, położone blisko uczelni. Chętniej wybierają też starsze, a więc tańsze mieszkania. Z drugiej strony rosną ich wymagania co do wyposażenia.

Obowiązkowe są dziś podstawowe sprzęty AGD, a także dostęp do internetu; mieszkanie powinno być też umeblowane – podaje Polska Federacja Rynku Nieruchomości.

Jak wynika danych zebranych dla "DGP" przez Martę Kosińską, analityka serwisu nieruchomości Szybko.pl, w br. w większości dużych miast trzeba będzie za najem zapłacić o kilka procent więcej niż w 2014 r. Podwyżka nie przekracza zazwyczaj 100 zł miesięcznie, ale w przeliczeniu na cały rok to już zmiana zauważalna – wskazuje dziennik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Stancja odchodzi do lamusa