Start-upowcy gotowi na globalny start

opublikowano: 11-08-2015, 22:00

Business Link wyśle krajowe start-upy do światowych wylęgarni innowacyjnego biznesu. Rusza Ready to Go 2.0.

Dolina Krzemowa, Szanghaj, Londyn, Tel Awiw — to kierunki zagranicznej ekspansji, o których marzy niejeden polski twórca start-upu, zwłaszcza technologicznego. Stamtąd łatwiej niż z Warszawy można rozwinąć globalny biznes.

— Wyjazd do każdego z tych miejsc to dla start-upów szansa na pozyskanie inwestora, ale też nowego rynku i nawiązanie współpracy z potencjalnymi partnerami biznesowymi, klientami B2B — zaznacza Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej, która za pośrednictwem własnej, ogólnopolskiej sieci centrów Business Link realizuje program Ready to Go, otwierający przed młodymi przedsiębiorcami drzwi międzynarodowych rynków.

Globalne ambicje

Właśnie wystartowała kolejna edycja programu — Ready to Go 2.0. Przedstawiciele wybranych firm wezmą udział w siedmio- i czternastodniowch wyjazdach właśnie do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chin i Izraela (Tel Awiw jest nowym punktem na mapie wyjazdowej programu). Udział w Ready to Go weźmie w sumie 43 start-upowców. Na miejscu będą pracować na swoją przyszłość.

— Zmieniliśmy nieco formułę wyjazdów. Będzie więcej spotkań z inwestorami i potencjalnymi klientami, a mniej szkoleń i warsztatów — zapowiada Dariusz Żuk.

Jednorazowo za granicę wysyłani są przedstawiciele 2-3 firm. Opiekują się nimi lokalni partnerzy programu, układając listę spotkań czy sesji mentoringowych, indywidualnie dostosowanych do potrzeb polskich przedsiębiorców.

— Nie każdy wyjeżdża w poszukiwaniu inwestora, dla niektórych firm ważniejsze jest sprawdzenie rynku i dostosowanie do niego własnego biznesu, bo w danym państwie chcą np. rozpocząć sprzedaż. Dotyczy to zwłaszcza rynku chińskiego — wyjaśnia Dariusz Żuk.

Szansa na sukces

W tej edycji do programu mogą zgłaszać się również firmy niezwiązane z siecią Business Linków. Aplikować można za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej:readytogo.blpoland. com.

— Czekamy na firmy, które mają już wprowadzony na rynek produkt i potencjał globalnego rozwoju biznesu. O ile spółki działające w Business Linkach znamy dobrze, o tyle start-upy z zewnątrz będą musiały zostać dodatkowo sprawdzone. Najlepszych zaprosimy do udziału w naszych business mikserach i poprosimy o publiczną prezentację ich firm. W ten sposób wyłaniamy uczestników naszego programu akceleracyjnego — wyjaśnia Dariusz Żuk.

Pierwszy w tegorocznej edycji programu Business Mixer, czyli otwarte biznesowe spotkanie dla start-upów, mające networkingowy charakter, odbędzie się już dziś (12 sierpnia 2015 r.) w Katowicach. O szansę na globalny start powalczą czteryfirmy: Baked Games (projekt BoardCraft; gra edukacyjna dla dzieci), Jadezabiore.pl (portal działa w modelu sharing economy, czyli ekonomii współdzielenia; łączy prywatnych kierowców z osobami wysyłającymi przesyłki), Diabdis (nowoczesne urządzenie pomagające diabetykom kontrolować stan zdrowia) oraz DiscoverSoft (MobilneAnkiety.pl; projektuje i przeprowadza ankiety online, działa na zlecenie). Wartość każdego wyjazdu, realizowanego w ramach programu akceleracji, szacowana jest na około 10 tys. USD. Koszty pokrywa Business Link — Ready to Go jest finansowany z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. © Ⓟ

Sukcesy uczestników Ready to Go

Nowe spółki założone w USA przez uczestników programu: Bizlynq i Autoplug.in Inwestycja w spółkę — Qpony.pl Międzynarodowa koprodukcja dla innowacyjnych wyrobów (Szanghaj) — IntelClinic Wsparcie dystrybucji produktów — Phenicoptere, LangLion, QuantumLab, Doctor Kinetic Sprzedaż produktu we Francji (dystrybucja w sieci drogerii Sephora) i w Szwajcarii (60 klinik specjalistycznych) — Phenicoptere Sprzedaż produktu w Wielkiej Brytanii — Autoplug.in

Źródło: Business Link

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu