Start-upy InCredibles ruszają w świat

ANB
opublikowano: 25-03-2021, 20:00

Za nami finał InCredibles, programu mentoringowego Sebastiana Kulczyka, a przed start-upami nowe możliwości rozwoju.

Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments i założyciel funduszu Manta Ray Ventures, inwestującego w spółki technologiczne, spośród finalistów zainicjowanego przez siebie programu InCredibles dla start-upów wybrał trzy spółki: Molecule.One, Skriware i Biotts. Ich przedstawicieli zaprosił do dalszych rozmów biznesowych. Zadeklarował, że także kilku innym start-upom otworzy furtkę do rozmów z globalnymi firmami i funduszami venture capital (VC).

Do finału czwartej edycji InCredibles zaproszono 10 start-upów — poza już wymienionymi są to: Handerek Technologies, Therapify, Progresja Space, KPMP, NataLab, ICsec i Gamehag. W ostatnich 12 miesiącach zaliczyły blisko 100 godzin indywidualnych i grupowych konsultacji oraz warsztatów z ponad 30 mentorami. Otrzymały ponadto możliwość uczestniczenia w takich wydarzeniach, jak European Tech & Start-up Days, Business Insider Global Trends Festival czy Master & Robots. Efekty swojej pracy i pomysły biznesowe przedsiębiorcy zaprezentowali podczas Elevator Pitch, finałowego wydarzenia przeprowadzonego online, z udziałem przedstawicieli środowiska startupowego i inwestorów.

— Konsekwentnie rozwijamy InCredibles, aby jak najlepiej odpowiadał na oczekiwania uczestniczących w nim spółek. Elastycznie dobieramy formy wsparcia, nieustannie powiększamy grono mentorów i partnerów. Niezmienne jest jedno: zawsze jest to program szyty na miarę potrzeb i wyzwań, przed którymi w danym momencie stają nasi finaliści — podkreślił Sebastian Kulczyk.

Technologiczne talenty:
Technologiczne talenty:
Kolejna grupa start-upów technologicznych przeszła przez zainicjowany przez Sebastiana Kulczyka, prezesa Kulczyk Investments, roczny program InCredibles. Otworzyły się przed nimi drzwi do dalszych rozmów z potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami.
Marek Wiśniewski

Wsparcie dla start-upów zadeklarowali także przedstawiciele rodzimego rynku VC i administracji publicznej zaproszeni do udziału w internetowym wydarzeniu wieńczącym czwartą edycję programu. Spółki Biotts i Molecule.One zostały zaproszone przez Michała Kramarza, szefa Google for Startups, do współpracy w ramach przygotowywanego w kampusie projektu z obszaru medical i health-tech. Otrzymały także ofertę dalszego, bezpośredniego już, mentoringu. Marcin Hejka, partner w OTB Venture Capital, wyróżnił Molecule.One i Progresja Space, a start-upom ICSec i Therapify zaoferował konsultacje. Michał Rokosz, partner w Inovo Venture Partners, zaprosił Biotts do dalszych rozmów i zadeklarował pomoc w dotarciu do innych funduszy specjalizujących się w life science. Eliza Kruczkowska z Polskiego Funduszu Rozwoju natomiast zaprosiła Biotts i Molecule.One do negocjacji ze specjalizującym się w biotechnologii funduszem PFR Life Science.

— Start-upem się bywa, a z InCredibles zostaje się na całe życie. Dlatego jestem przekonany, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie i będziemy mieli okazję jeszcze w przyszłości współpracować — podkreślił Jarosław Sroka, koordynator programu InCredibles.

Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
×
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane