Start wieży

Agnieszka Janas
opublikowano: 08-05-2007, 00:00

W Polsce zapanowała moda na wysokościowce. Na rynku pojawiła się właśnie wieża we Wrocławiu.

Rozpoczął się najem obiektu Sky Tower

W Polsce zapanowała moda na wysokościowce. Na rynku pojawiła się właśnie wieża we Wrocławiu.

We Wrocławiu rozpoczął się wynajem części biurowej oraz handlowo-rozrywkowej w realizowanym właśnie budynku Sky Tower. Za pozyskanie chętnych odpowiada biuro inwestora oraz polska agencja nieruchomości Emmerson.

— W tej chwili trwają zaawansowane negocjacje. Podpisaliśmy już ponad 10 listów intencyjnych z najemcami zarówno biur, jak i części handlowo-rozrywkowej — mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Emmerson Nieruchomości.

Dla zainteresowanych przygotowano około 17 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 24 tys. mkw. w części handlowo-usługowo-rekreacyjnej. Ta ostatnia przeznaczona jest dla butików, kawiarni, restauracji, klubu fitness oraz spa.

Nabywcy czekają na sprzedaż apartamentów. Jest bardzo prawdopodobne, że nastąpi to w ciągu miesiąca.

Najwyższy dom

Deweloperem wieży mieszkalnej Sky Tower jest LC Corp spółka związana z Leszkiem Czarneckim. Przy głównej arterii miasta, ulicy Powstańców Śląskich, zostanie wybudowany kompleks, którego najwyższa część będzie miała 220 m wysokości. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie blisko 292 tys. mkw. Sky Tower będzie więc najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Jego realizacja pochłonie 400 mln USD i potrwa 4 lata. Oddanie kompleksu do użytku zaplanowano na II kwartał 2010 r. Docelowo będzie w nim 73 tys. mkw. apartamentów.

Urodzaj

W Polsce panuje moda na wysokie domy. W Warszawie deweloper Orco Group realizuje wysoki na 192 m budynek Złota 44, którego projekt pochodzi z pracowni Daniela Libeskinda. W Gdyni Invest Komfort buduje dwie wieże Sea Towers. Wyższa z nich sięgnie 138 m.

Aleksander Skirmuntt wiceprezes firmy Emmerson Nieruchomości popularność tego typu inwestycji tłumaczy ich oryginalnością, doskonałą lokalizacją oraz ekskluzywnością oferty. Uważa, że choć są to nieruchomości drogie (średnia cena za mkw. apartamentu oscyluje w granicach 16,2 tys. zł w Gdyni do ponad 26 tys. zł w Warszawie), zawsze będzie na nie popyt. A zatem dla właścicieli jest to nie tylko okazja zamieszkania w prestiżowym budynku, ale także lokata kapitału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu