Startuje Rezydencja Foksal

KSA
opublikowano: 19-11-2009, 00:00

Jest finansowanie

Jest finansowanie

oraz generalny

wykonawca. Klienci

na luksusowe apartamenty

też podobno się znajdą.

Długo oczekiwany drugi projekt mieszkaniowy BBI Development (BBID) wreszcie rusza. W grudniu wbita zostanie pierwsza łopata pod budowę luksusowej Rezydencji Foksal w miejscu dawnego kina Skarpa. W budynku znajdzie się 30 apartamentów, kilka lokali użytkowych oraz spa i kort do squasha.

— W grudniu Rezydencja Foksal oficjalnie trafi do naszej oferty sprzedaży. Ceny apartamentów wynoszą od 22 do 30 tys. zł za mkw., ale nie spodziewamy się braku zainteresowania ze strony klientów, bo to wyjątkowy projekt — mówi Michał Skotnicki, prezes BBID.

Na najtańszy apartament trzeba będzie wydać około 1,5 mln zł. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na koniec I półrocza 2011 r. Generalnym wykonawcą będzie Karmar z grupy Bouygues. Za prace otrzyma 38,6 mln zł.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu negocjacji. Ostateczna cena jest o około 10 proc. niższa, niż zakładaliśmy w biznesplanie. Ponadto wykonawca zadeklarował zakończenie prac budowlanych w ciągu 17 miesięcy, a to dość trudny technicznie projekt z dwiema kondygnacjami podziemnymi w zabytkowym otoczeniu — tłumaczy Michał Skotnicki.

Fundusz sfinansuje inwestycję w części z kredytu, jaki zaciągnął w Banku Polskiej Spółdzielczości. 30 mln zł rozłożono na cztery transze, największą (26 mln zł) BBID otrzyma do końca listopada tego roku. Spłata zadłużenia również ma być dokonywana w transzach w 2011 r., z których ostatnia przypada na koniec lipca 2011 r.

Tymczasem w grudniu przypada data wypłaty kolejnej transzy kredytu na budowę pierwszego projektu BBID — Domu na Dolnej. Jej uruchomienie uzależnione jest od stopnia zaawansowania sprzedaży.

— Zbliżamy się do wymaganego przez bank poziomu 50 proc. sprzedanej powierzchni — mówi Michał Skotnicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu