Startup Next zarzuca sieć nad Wisłą

Międzynarodowy program przedakceleracyjny dla start-upów zawita do Polski. Najlepsze firmy trafią na radar samego Techstars.

Diagnoza polskiego rynku start-upów autorstwa szefów GammaRebels, międzynarodowego akceleratora, zawiera nie tylko ochy i achy. To także konstatacja, że część początkujących firm z własnej niewiedzy pozostaje w sferze dobrego pomysłu lub rozwija go w sposób, który nie przystaje do modeli finansowania stosowanych przez międzynarodowe fundusze.

ZANIM ZAKIEŁKUJĄ:
Zobacz więcej

ZANIM ZAKIEŁKUJĄ:

Krzysztof Kowalczyk, zarządzający HardGamma Ventures i GammaRebels, ocenia, że polskie start-upy na początku potrzebują nie tyle wielkiego finansowania, co dostępu do wiedzy. Startup Next ma im ją dostarczyć już na samym początku działalności. Marek Wiśniewski

Z drugiej jednak strony dobre start-upy znad Wisły są intensywnie poszukiwane i pożądane. Rozwiązanie? GammaRebels odpala właśnie partnerstwo ze Startup Next, kontrolowanym przez amerykański akcelerator Techstars. — Razem tworzymy programprzedakceleracyjny w Warszawie, przygotowujący wczesne start-upy do rozwoju i do uczestnictwa w akceleratorze czy w poszukiwaniu funduszy typu seed — zapowiada Piotr Tuszyński, zarządca programu Startup Next.

Magnes w campusie

Siłą Startup Next i Techstars w Polsce ma być wiedza i formuła przećwiczona w kilkunastu krajach świata: w końcu przez Techstars przewinęło się już ponad 600 start-upów, które pozyskały ponad 1,4 mld USD finansowania. Polski program składa się z trzygodzinnych sesji w warszawskim campusie Google’a, raz w tygodniu przez sześć tygodni. Jest bezpłatny.

Krzysztof Kowalczyk, zarządzający GammaRebels i powiązanym z nim funduszem HardGamma, ocenia, że obecność jednego ze światowych liderów szkoleń dla startujących firm to kolejny etap wzmacniania lokalnej sieci start-upów. — Ściąga „seryjnych przedsiębiorców” i zarządców funduszy typu seed, aby oni prowadzili programy i dostarczali doświadczenia z pierwszej ręki start- -upom, jednocześnie angażując najlepszych mentorów ze środowiska — tak strategię Startup Next opisuje Karina Costa, globalny dyrektor tej organizacji.

Mentor minister

Według informacji „PB”, w programie — w charakterze mentorów, udział mają wziąć m.in. Michał Białek, twórca i współwłaściciel Wykop.pl, Robert Serek, naczelny Vice Polska, a nawet jeden z byłych, eksponowanych ministrów w rządzie PO. Oprócz nich nie zabraknie prawników, marketingowców, speców od technologii.

Najlepsi z najlepszych start-upowców trafią na radar samego Techstars. A stąd droga do międzynarodowego funduszu venture capital jest już naprawdę krótka. Zresztą, najciekawsze projekty ze Startup Next będzie łowił także HardGamma, już teraz współfinansujący londyński oddział Techstars. Historia portfolio HardGamma to m.in. maska do snu Neuroon, Filmaster czy Showroom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Startup Next zarzuca sieć nad Wisłą