Startup Poland powalczy o los młodych firm

opublikowano: 28-11-2014, 00:00

Właściciele platformy Showroom i Reaktora chcą zintegrować środowisko start-upowe, stworzyli więc fundację.

Chcą polepszenia warunków tworzenia i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce — Jasiek Stasz i Michał Juda, właściciele platformy sprzedażowej dla projektantów, oraz Borys Musielak, twórca serwisu Filmaster i centrum co-workingowego Reaktor, właśnie powołali do życia Fundację Startup Poland. W jej radzie są m.in. Piotr Wilam z funduszu Innovation Nest czy Konrad Latkowski, angażujący się choćby w organizację warszawskich Startup Weekendów. W działania koalicji zaangażowanizostali również Rafał Brzoska (Grupa Integer) i Michał Brański (Wirtualna Polska). Fundacja zdobyła poparcie ok. 150 start-upów z całego kraju.

— Chcemy zwrócić uwagę na bariery regulacyjne, zwiększyć dostęp do finansowania i zachęcić polskich aniołów biznesu do inwestowania w start-upy — wylicza Borys Musielak. Założyciele fundacji będą promować przedsiębiorczość technologiczną, liczą przy tym, że uda im się zwiększyć zaangażowanie strony rządowej i organów administracji publicznej. Dostęp do osób decyzyjnych ma ułatwić start- -upom powołanie ich przedstawiciela (Chief Technology Officer). Fundacja chce też zwrócić uwagę na potrzebę edukacji w zakresie przedsiębiorczości, a także konieczność większej liberalizacji krajowych zasad przyznawania wiz specjalistom spoza Unii Europejskiej. Będzie zabiegać o proceduralne ułatwienia dla inwestorów, zainteresowanych polskimi firmami technologicznymi.

— Na rynku zaczynają się pojawiać start-upy, które będą zmieniać oblicze polskiej i europejskiej gospodarki. Zaczynają się pojawiać też inicjatywy, które ich założycieli łączą wokół wspólnego celu — zbudowania start-upowego ekosystemu w Warszawie. To budujące — zaznacza Agata Waclawik-Wejman z Google’a, popierającego postulaty nowej fundacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu