Sterprojekt przełamał opór

Dariusz Karolak
opublikowano: 31-12-2001, 00:00

Obawy związane z pokonaniem oporu tygodniowej średniej VAMA10 przez Sterprojekt okazały się nieuzasadnione. Tydzień był krótki, ale za to bardzo intensywny. Mniej więcej tyle samo akcji zmieniło właściciela co w przedświątecznym pełnym tygodniu. W układzie tygodniowym objęcie hossy zostało potwierdzone. Również wskaźniki potwierdzają trwającą zwyżkę, dotarły jednak w pobliże swoich stref wykupienia.

Nie musi to oznaczać, że kurs przestanie rosnąć, ale zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia korekty, dla której wsparciem jest niedawny opór 10,5 zł. Korekta pozwoliłaby powrócić do wnętrza dziennej wstęgi Bollingera, której górne ograniczenie znajduje się na tej wysokości. Górna granica wstęgi tygodniowej znajduje się na wysokości 12 zł i pokrywa się z dolną krawędzią okna bessy z 6 XI. Wydaje się, że 12 zł jest granicą możliwości strony popytowej w krótkim terminie. Podtrzymać dobrą koniunkturę z pewnością pomogłaby informacja o zacieśnieniu współpracy z Prokomem, który posiada 10-proc. pakiet Sterprojektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu