Sterprojekt testuje sieć w BGŻ

Michał Śliwiński
opublikowano: 28-02-2001, 00:00

Sterprojekt testuje sieć w BGŻ

Jeszcze wiosną 2001 r. Bank Gospodarki Żywnościowej uruchomi ofertę internetową. Oprogramowanie dostarczył Sterprojekt, notowany na rynku podstawowym GPW.

Aplikacja Sterprojektu jest już w BGŻ testowana. Z założenia ma umożliwić bankowi pełną identyfikację klienta, co z kolei pozwoli na dopasowanie oferty usług finansowych do indywidualnych możliwości i potrzeb klienta.

Zdaniem Piotra Smólskiego, prezesa Sterprojektu, będzie to pierwsza tak rozbudowana i interaktywna aplikacja w Polsce.

Zindywidualizowanie oferty internetowej sprawi, że bank sam ma „podpowiadać” poszczególnym grupom klientów najkorzystniejsze rozwiązania: inne dla studentów, inne dla osób osiągających dochody wyższe od średnich. W przyszłości oferta ma być rozbudowana o zlecenia giełdowe oraz ubezpieczenia.

Stosowane zabezpieczenia mają uchronić dane klienta przed osobami postronnymi.

— Rozmawiamy już z dwoma kolejnymi bankami na temat wprowadzenia podobnych rozwiązań do bankowości internetowej. Oprogramowaniem dla bankowości zajmujemy się od roku, ale dzięki wykorzystaniu doświadczeń amerykańskiej spółki BroadVision możemy zaproponować jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie w Polsce dla bankowości internetowej, gdzie oferta banku trafia tylko do potencjalnie zainteresowanego kręgu klientów — mówi Piotr Smólski.

Warszawska spółka wchodzi również na rynek aplikacji dla wojska, którego wartość specjaliści wyceniają nawet na 700 mln USD (3 mld zł).

— W tym celu stworzyliśmy wyspecjalizowaną spółkę C4I — tłumaczy prezes Sterprojektu.

Zdaniem Piotra Smólskiego, prawdziwe pieniądze spółka będzie mogła zarobić po rzeczywistym wprowadzeniu w naszej armii standardów NATO. C4I zamierza kompleksowo informatyzować wojsko zgodnie z surowymi standardami bezpieczeństwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Śliwiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sterprojekt testuje sieć w BGŻ