Stolica: nowa sortownia

Marcin Bołtryk
opublikowano: 30-04-2002, 00:00

Warszawska firma kurierska Messenger Service Stolica została głównym najemcą w obiekcie Centrum Biznesu Stolica.

Rozpoczęła się budowa Centrum Biznesu Stolica, nowego parku magazynowego realizowanego przez TKG International. Na terenie centrum znajdzie się nowa sortownia firmy kurierskiej Messenger Service Stolica. Pozwoli ona codziennie obsłużyć 160 tys. paczek i 120 tys. kopert. Łączna wartość inwestycji przekroczy 25 mln USD (100 mln zł). Obiekt powstaje w Łazach pod Warszawą.

— Decyzja o budowie nowej, automatycznej sortowni była wynikiem stałego wzrostu liczby przesyłek obsługiwanych przez naszą firmę. Zdecydowaliśmy się na unowocześnienie systemu przez zastosowanie linii sortowniczych holenderskiej firmy Vanderlande Industries. Linie te w połączeniu ze specjalnie dostosowanym systemem bezpieczeństwa Storescan firmy SFR oraz nowym systemem operacyjnym stanowić będą unikalne na polskim rynku rozwiązanie — mówi Zbigniew Twardowski, prezes Messenger Service Stolica.

Stolica współpracuje przy budowie sortowni z deweloperem TKG, który odpowiedzialny będzie za zapewnienie odpowiedniego standardu pomieszczeń i funkcjonalności budynku. Firma Stolica będzie dzierżawcą, a nie właścicielem obiektu. Zainstalowanie 60 bram przystosowanych do obsługi dużych samochodów ciężarowych pozwoli na sprawną i szybką obsługę transportu liniowego. W nowej sortowni znajdzie zatrudnienie około 300 osób.

— Prace budowlane rozpoczęły się w połowie marca 2002 r. Sortownia ruszy 1 września 2002 r. — mówi Zbigniew Twardowski.

Messenger Service Stolica zajmie dwa z trzech budynków w kompleksie oferującym 11 tys. mkw. powierzchni. Trzeci budynek przeznaczony jest pod wynajem, ale zarząd Stolicy już zastanawia się, czy nie zająć i trzeciego obiektu, przynajmniej w części.

Po zakończeniu ostatniej fazy obiekt będzie oferował około 26 tys. mkw. powierzchni.

Generalnym wykonawcą prac budowlanych w Centrum Biznesu Stolica jest firma Black & Veatch Poland, natomiast głównym architektem — pracownia APA-Wojciechowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Stolica: nowa sortownia