Strach przed Citi

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 19-01-2010, 13:39

Wtorkowy popołudniowy handel w Europie oraz w kontraktach w USA przebiega pod kreską. Ze strachu przed wynikami Citi oraz przed jakością otwarcia parkietów w Stanach po 3-dniowej przerwie.

W handlu elektronicznym w USA 0,29 proc. oddają papiery Citigroup, który jeszcze dziś przed dzwonkiem ma opublikować kwartalne wyniki finansowe. Po sesji z kolei raport kwartalny ujawni IBM.

W Europie inwestorzy z zainteresowaniem przyjęli informację o podpisaniu umowy pomiędzy Cadbury i Kraftem. Kurs pierwszej z wymienionych spółek rósł o 3,4 proc. koło godz. 13., po informacji że Kraft podpisał umowę kupna producenta czekolady za 11,9 mld funtów, czyli ok. 19,5 mld USD. Dokładniej, spółka zapłaci za każdy papier 500 pensów i 0,1874 własnej akcji, co oznacza dla udziałowców Cadbury 10 pensów premii. Udziałowcem Krafta jest Berkshire Hathaway, fundusz, w którym udziały ma znany inwestor amerykański Warren Buffett. I właśnie z tego funduszu napłynęła kolejna dzisiejsza informacja – o tym, że Berkshire ma zapłacić 1,3 mld USD za dział ubezpieczeń życiowych Swiss Re.

Nie najlepszą sesję mają przedstawiciele sektora bankowego, a dokładniej Barclays i HSBC Holdings. Kurs pierwszego zniżkuje o 2,3 proc., drugi traci 2,4 proc. Bezpośrednim powodem zniżek są w obu przypadkach rekomendacje. Credit Suisse obniżył cenę docelową dla akcji Barclays'a do 350 pensów z 400, zaś analitycy BNP Paribas obniżyli rekomendację dla akcji HSBC z „neutralnie” do „poniżej rynku”.
Pod kreską przebiegają notowania SABMillera. Akcje producenta piwa tracą ponad 2,8 proc. po informacji o tym, że sprzedaż w ostatnim kwartale była na poziomie ubiegłorocznej.

Za baryłkę ropy w kontraktach płaci się po 78 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane