Straż ma uwagi do Okęcia

ANP, MIR
opublikowano: 12-06-2007, 00:00

Strażacy znaleźli wiele usterek w nowym Terminalu 2 na warszawskim lotnisku. Otwarcie opóźni się jeszcze bardziej.

Strażacy znaleźli wiele usterek w nowym Terminalu 2 na warszawskim lotnisku. Otwarcie opóźni się jeszcze bardziej.

Terminal 2 na Okęciu nie ma szczęścia. Miał być gotowy na maj, ale otwarcie odwleka się. Straż skontrolowała go tydzień temu, wczoraj miała dać protokół odbioru instalacji przeciwpożarowej, ale do właściciela — Portów Lotniczych (PPL) dokument nie dotarł.

— Straż wydała już decyzję: z uwagami i wnioskami z kontroli, ale nie jest to decyzja negatywna. Spełnienie ich zajmie nam od dwóch do pięciu dni — mówi Krzysztof Kozioł, rzecznik konsorcjum Ferrioval Agroman-Budimex-Estudio Lamela, które terminal wybudowało.

Strażacy zgłaszali ponoć zastrzeżenia do komunikatów słownych emitowanych w razie zagrożenia i ewakuacji. Były nieczytelne. Zawiodło przełączanie zasilania na awaryjne —ruszyło po 3 min. Wykonawca nie umiał udowodnić, że wykładzina jest ognioodporna.

— Jeżeli zarzuty się potwierdzą, to trudno będzie uznać, że opóźnienia wynikają z niewykończonych powierzchni handlowych — mówi Artur Burak, rzecznik PPL.

Konsorcjum winę za poślizg zrzuca na PPL, który nie wyrobił się z wynajmem punktów usługowych. To ważne, bo aneks do umowy przewiduje, że za każdy dzień zwłoki budowlańcy zapłacić mają 200 tys. zł (70 tys. USD) kary dziennie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP, MIR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu