Studenci z ASP od nowa urządzą Władysławowo

AR
opublikowano: 26-06-2017, 17:12
aktualizacja: 26-06-2017, 18:11

Nadmorskie miasto rozpoczyna współpracę z Akademią Sztuk Pięknych - w przyszłości studenci uczelni przygotowywać będą koncepcje zagospodarowania przestrzeni publicznej gminy, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. małej architektury.

Chroniące przed wiatrem i słońcem wiklinowe kosze, ławeczki czy stojaki na rowery - takie zmiany w przyszłości zastaną mieszkańcy i turyści przebywający na władysławowskich plażach. W gminie rusza projekt "Od Nowa: Władysławowo", który jest efektem współpracy pomiędzy miastem a uczelnią - w środę burmistrz miasta Roman Kużel podpisał w tej sprawie z przedstawicielami Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku list intencyjny.  W przyszłości gmina ma wykorzystać najlepsze projekty zagospodarowania przestrzeni miejskiej, które przygotują studenci uczelni.

Zobacz więcej

Piotr Łuakszewski (GNU Licencja Wolnej Dokumentacji), via wikipedia Commons

Jak wyjaśniają urzędnicy, celem współpracy jest "uzdrowienie estetyczne odcinka wybrzeża przynależącego do gminy".   Pomysły z ASP zostaną zrealizowane w najbliższej przyszłości.

- Wykładowcy, jak i studenci mają wiele ciekawych pomysłów na ożywienie przestrzeni publicznej gminy Władysławowo. Mówimy o ławeczkach, stojakach na rowery czy miejscach do odpoczynku, oczywiście dopasowanych do otoczenia. Na współpracy z ASP, możemy tylko zyskać i wierzę, że tak właśnie będzie - mówi Burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

Porozumienie z Akademią Sztuk Pięknych to efekt współpracy z dr Janem Sikorą, wykładowcą tej uczelni i twórcą sopockiej Sopoteki czy nagradzanej wielokrotnie Stacji Rumia, który zaprojektował także metamorfozę dworca we Wrocławiu. 

Zamierzamy zająć się każdym ważniejszym problemem przestrzeni gminy: od zalewu reklam, brzydkich i prymitywnych w formie budek z goframi poprzez "duże tematy" takie jak: uprządkowanie strefy plaży, placy miejskich i wykształcenie w Karwii parku kulturowego na wzór tych w Sopocie i Zakopanem - mówi Jan Sikora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Studenci z ASP od nowa urządzą Władysławowo