Studia MBA mają się dobrze

MK
opublikowano: 11-02-2018, 22:00

Na polskim rynku dostępne są trzy główne rodzaje studiów Master of Business Administration (MBA): Executive MBA (39 proc.), MBA (39 proc.) i specjalistyczne MBA — wynika z raportu „Profil MBA 2017” przygotowanego przez MBAportal.pl.

W ubiegłym roku taką edukację oferowały 74 programy (o 11 więcej niż w 2016 r.) w 16 miastach, najwięcej w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie i Wrocławiu. W analizowanym okresie pojawiły się programy na uczelniach w Opolu, Gdyni i Katowicach. Studia składają się zwykle z czterech semestrów, choć coraz częściej ogranicza się je do roku. Na MBA najczęściej decydują się specjaliści i menedżerowie po takich kierunkach, jak informatyka, ekonomia, finanse i zarządzanie,prawo i administracja. Od chętnych wymaga się zwykle co najmniej trzech lat pełnienia funkcji kierowniczych. Według rankingów, najlepsze MBA od lat organizują warszawskie uczelnie — Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane