Sukces Fundacji Integracja

opublikowano: 09-04-2018, 22:00

Certyfikat architektoniczny Integracji został akredytowany przy międzynarodowym systemie WELL.

Obiekt bez barier, opracowany przez Fundację Integracja standard audytów architektonicznych dotyczący dostępności dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, został wpisany na listę akredytowanych standardów systemu certyfikacji budynków WELL, który skupia się na zdrowiu i samopoczuciu ich użytkowników. Aby otrzymać certyfikat WELL (przyznawany przez IWBI — International WELL Building Institute) w zakresie dostępności, budynekmusi być zaprojektowany zgodnie z amerykańskim standardem ADA lub europejskim ISO 21542:2011. IWBI dopuszcza jednak kilkadziesiąt miejscowych standardów, których spełnienie jest równoznaczne z wypełnieniem kryteriów WELL w tym zakresie. Właśnie do tej listy standardów akredytowanych przy WELL doszedł proces certyfikacji Fundacji Integracja. To 24. taki przypadek na świecie i pierwszy w Polsce. W praktyce oznacza to, że jeśli którykolwiek z deweloperów w naszym kraju zarejestruje swój projekt do certyfikatu WELL, punkt dotyczący dostępności może spełnić, stosując standard Integracji.

— Decyzja IWBI to wielki sukces Fundacji i potwierdzenie słuszności działań, które od 25 lat podejmujemy na rzecz budowania Polski dostępnej — mówi Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja.

Jej certyfikat Obiekt bez barier jest przyznawany od prawie 10 lat budynkom i przestrzeniom, które spełniają opracowane przez Integrację standardy dotyczące dostępności. Audyt, który poprzedza przyznanie certyfikatu, dotyczy m.in.: najbliższego otoczenia budynku, miejsc parkingowych, wejść do budynku, dostępności komunikacji pionowej, kolorystyki budynku, dostępności istotnych pomieszczeń (m.in. toalet) oraz wyposażenia, oświetlenia i parametrów instalacji elektrycznej. Certyfikaty Fundacji otrzymało już prawie 300 obiektów w całej Polsce. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu