Supernova wciąż chce przychodni

ML
opublikowano: 27-07-2007, 00:00

Chociaż transakcja z Polnordem nie doszła do skutku, Supernova nie rezygnuje z planów związanych z ochroną zdrowia.

Chociaż transakcja z Polnordem nie doszła do skutku, Supernova nie rezygnuje z planów związanych z ochroną zdrowia.

Zarządzający funduszem Supernowa chcieli stworzyć największą prywatną sieć przychodni w Polsce. Miała powstać przede wszystkim dzięki przejęciom. Pieniądze na zakupy pochodziłyby z zastawienia akcji Polnordu. Podpisana w maju umowa inwestycyjna przewidywała, że Polnord przejmie wszystkie aktywa deweloperskie NFI Progress i Zachodniego NFI w zamian za 3,375 mln walorów nowej emisji. Teraz Supernowa (która ma udziały w obu NFI) musi zmienić koncepcję.

— Faktycznie, byliśmy przygotowani do zastawienia akcji Polnordu i uzyskania szybkiego finansowania. Jednak zdecydowaliśmy się odstąpić od umowy inwestycyjnej, mimo że nieco może nam to odsunąć plany związane z ochroną zdrowia — nie tyle w czasie, ile w skali — przyznaje Maciej Zientara, wspólnik w funduszu Supernova.

Podtrzymuje, że plany stworzenia sieci placówek medycznych są nadal aktualne.

— Możemy rozmawiać z bankami o zastawieniu innych aktywów IV i XIV NFI, np. Jedynki Wrocławskiej. Odstąpienie od umowy inwestycyjnej oznacza też, że NFI nadal mają nieruchomości, które również mogą zostać obiektem zastawu — mówi Maciej Zientara. Supernova Capital nie wyklucza też zainwestowania w projekty medyczne własnych pieniędzy. Maciej Zientara dodaje, że podwyższenie kapitału w Zachodnim NFI ma również na celu inwestycje w ochronę zdrowia.

Przypomnijmy, że strategia Supernovej przewiduje tworzenie w całej Polsce przychodni świadczących usługi podstawowej opieki zdrowotnej mieszkańcom danej okolicy. W planach było też uruchamianie wyspecjalizowanych placówek. Pierwszym krokiem do realizacji planów Supernovej było przejęcie krakowskiego Scanmedu. Kolejne spółki miały trafić do IV (Progress) i XIV (Zachodni) NFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Supernova wciąż chce przychodni