Suwalska strefa zapuka do Łomży

MAG
opublikowano: 16-02-2007, 00:00

W suwalskiej strefie po latach chudych nadejdą tłuste. Jest szansa na prawie 100 mln zł inwestycji w Łomży.

W suwalskiej strefie po latach chudych nadejdą tłuste. Jest szansa na prawie 100 mln zł inwestycji w Łomży.

Oj, dzieje się w suwalskiej strefie. Niedawno podpisała list intencyjny z firmą Rockwool, która w Małkini zainwestuje 250 mln zł, a już są kolejne plany.

— Myślimy o utworzeniu podstrefy w Łomży. Minister gospodarki popiera ten pomysł — mówi Grzegorz Mackiewicz, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE).

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie duża podstrefa.

— O utworzenie podstrefy w Łomży miasto zabiega już od 2005 r. Rozmawialiśmy wczoraj z zainteresowanymi przedsiębiorcami zarówno na temat potencjalnych terenów w mieście, które mogą być objęte strefą, jak też ewentualnie uzyskania gruntów znajdujących się w przyległych gminach — mówi Marcin Sroczyński, zastępca prezydenta miasta.

— Jesteśmy na bardzo wstępnym etapie. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, łomżyńska podstrefa powstanie w czerwcu — uważa prezes Mackiewicz.

Urząd Miasta Łomża ma już trzy listy intencyjne od lokalnych inwestorów.

— Zainwestują po 70, 20 i 7 mln zł i stworzą 50, 100 i 40 miejsc pracy. Tak wynika z pierwszych informacji. Od przyszłego tygodnia zaczynamy z nimi rozmowy — zapowiada prezes SSSE.

— Mamy również nadzieję, że podstrefa przyciągnie do nas innych, przede wszystkim zagranicznych inwestorów — dodaje Marcin Sroczyński.

Suwalska strefa ma powierzchnię 288,9 ha. Dotychczas ponad 50 firm zainwestowało w niej 550 mln zł i stworzyło 4 tys. miejsc pracy. W rankingu stref przygotowanym przez firmę doradczą KPMG, w którym pod uwagę brano kilkanaście czynników, SSSE znalazła się na przedostatnim miejscu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane