Swarzędz zda raport

KSA
22-09-2008, 00:00

Zarząd producenta mebli przyznaje, że przy restrukturyzacji spółki jest dużo pracy. W październiku opowie, co już udało się zrobić.

Zarząd producenta mebli przyznaje, że przy restrukturyzacji spółki jest dużo pracy. W październiku opowie, co już udało się zrobić.

Wkrótce minie rok od powołania Łukasza Stelmaszyka na prezesa Swarzędza. Zastąpił Włodzimierza Ehrenhalta. Na wniosek nowego zarządu prokuratura bada, czy były prezes nie działał na szkodę spółki. W połowie grudnia nowe kierownictwo opublikowało strategię rozwoju do 2011 r. Zakładała m.in. odmłodzenie marki, restrukturyzację sieci sprzedaży i cięcie kosztów. Swarzędz wkrótce pokaże, co udało się zrobić przez dziewięć miesięcy.

— Chcemy poinformować rynek, co do tej pory zostało zrobione i ile jeszcze pracy przed nami — mówi Łukasz Stelmaszyk, prezes Swarzędza.

Komunikatu w tej sprawie należy się spodziewać na początku października.

— Dużo pracy wymaga od nas organiczna restrukturyzacja. To nie są działania spektakularne, ale konieczne. Chcemy, żeby rynek wiedział, na jakim etapie jesteśmy — mówi Łukasz Stelmaszyk.

Do tej pory spółce udawało się zmniejszać kwartalną stratę (licząc rok do roku), ale przychody rosły w niewielkim tempie.

— Idziemy zgodnie z planem. Następuje stopniowa poprawa. Pewnie byłoby łatwiej, gdyby sytuacja w branży była lepsza — mówi Łukasz Stelmaszyk.

Warto jednak podkreślić, że prezes nie dawał rynkowi nadziei na zakończenie roku na plusie. Spółka ponosi spore nakłady na restrukturyzację sieci sprzedaży detalicznej. Zamknęła cztery nierentowne salony, do końca roku ma się pozbyć jeszcze trzech. Otworzyła też trzy placówki w nowych miejscach i chce uruchomić w tym roku jeszcze cztery. Istniejące salony mają zostać zmodernizowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Swarzędz zda raport