Światło i kolor

opublikowano: 22-10-2018, 22:00

Łódzki Przystanek Architektura przeszedł metamorfozę dzięki innowacyjnej identyfikacji wizualnej.

Przystanek Architektura — siedziba Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów — to dawny dworzec tramwajowy przy ul. Północnej. Modernistyczny budynek, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Staromiejskiego i w pobliżu centrum handlowego Manufaktura, jest również tętniącym życiem miejscem spotkań, konferencji, prezentacji i koncertów. W celu podkreślenia funkcji obiektu i odbywających się tu wydarzeń, Siedziba Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów została wyposażona w wielobarwną, dynamicznie zmieniającą się iluminację świetlną, która nadała jej zupełnie nowy charakter. Projektem i instalacją unikatowego systemu oświetleniowego zajęła się firma Bright Lights, oferująca multimedialną i oświetleniową identyfikację wizualną budynków, obszarów publicznych i wnętrz.

W nowoczesnej instalacji świetlnej wykorzystano oprawy LED RGBW — z opcją dowolnej zmiany barwy — połączone w jeden system z możliwością dynamicznego sterowania poszczególnymi segmentami opraw. Przez instalację tego urządzenia podkreślono zwłaszcza segmentowe ożebrowanie dachu. Sterowanie jasnością i barwą poszczególnych modułów opraw wzmocniło efekt, doskonale komponując się z neonem LED umieszczonym powyżej krawędzi dachu.

— System zapewnia możliwość kreowania odpowiedniej atmosfery i nastroju przez zastosowanie właściwych kompozycji barwnych i ruchu w określonym tempie. Dodatkową funkcją rozwiązania jest możliwość komunikacji z użytkownikiem, na przykład z przechodniem, przez przekazywanie mu określonych informacji — między innymi o rodzaju wydarzenia, rozpoczęciu czy też kierunku ruchu, co w połączeniu z muzyką może stworzyć wyjątkowe widowisko — wyjaśnia Radosław Zacheja, prezes firmy Bright Lights.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy