Święta będą pracowite

Jacek Zalewski
opublikowano: 16-09-2010, 00:00

Premier Donald Tusk z kilku możliwości terminowych wybrał na wybory samorządowe niedzielę 21 listopada. W tym dniu wybrane zostaną rady i sejmiki oraz odbędzie się pierwsza tura głosowania na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Gminy, w których żaden kandydat nie zbierze ponad połowę ważnych głosów, czeka dogrywka w niedzielę 5 grudnia.

Inauguracyjne sesje rad i sejmików oraz zaprzysiężenia odbędą się w całym kraju tuż po 5 grudnia. Samorządowe parlamenty od razu skoczą na głęboką wodę, przystępując do pracy nad budżetami na rok 2011. Z tego punktu widzenia lepsze byłyby wybory już 14 listopada, ale to niedziela kończąca długi weekend, więc premier obawiał się mniejszej frekwencji. W każdym razie o nartach między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem samorządowi wybrańcy niech nawet nie myślą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Święta będą pracowite