Święta w sieci zaczynają się teraz

  • Marta Bellon
20-10-2015, 22:00

20 proc. internautów pierwsze świąteczne prezenty kupuje już w październiku

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało 65 dni. Za wcześnie, by o nich myśleć? Nie dla przedsiębiorcy, zwłaszcza z branży e-handlu. Google postanowił przypomnieć firmom, że święta to najgorętszy — zakupowo — czas w roku. Warto się do niego odpowiednio przygotować, by znaleźć się w grupie liczących zyski, a nie opłakujących niewykorzystaną okazję.

Zobacz więcej

wolfgangfoto/Flickr CC BY 2.0

Z danych, którymi podzielił się wczoraj Google, wynika, że na świecie 20 proc. internautów pierwsze świąteczne prezenty kupuje już w październiku. Coraz więcej korzysta przy tym ze smartfonów. Okres świąteczny trwa znacznie dłużej, niż wynika z kalendarza. Według trendów liczby wyszukiwań z ubiegłego roku, rozpoczyna się już w tzw. Czarny Piątek (w tym roku wypada 27.11.), i choć jest on zdecydowanie bardziej popularny za oceanem, to wzbudza coraz większe zainteresowanie także polskich konsumentów.

Okres wzmożonych poszukiwań prezentów i dokonywania zakupów nakręca dzień darmowej dostawy (1.12), a szczyt wyszukiwań wypada w połowie grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Święta w sieci zaczynają się teraz