Świętokrzyskie: 60 mln zł na B+R

opublikowano: 04-06-2018, 22:00

Zarówno mali gracze, jak i duże przedsiębiorstwa z regionu mogą powalczyć o granty z działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego („Projekty badawczorozwojowe”).

Zarówno mali gracze, jak i duże przedsiębiorstwa z regionu mogą powalczyć o granty z działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego („Projekty badawczorozwojowe”). Do wzięcia jest 60 mln zł. Granty sfinansują przedsięwzięcia polegające m.in. na prowadzeniu badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, opracowaniu linii pilotażowych, demonstracyjnych prototypów, a także na uruchomieniu pierwszej produkcji niekomercyjnej.

Konkurs jest podzielony na trzy rundy. Rozstrzygnięcie pierwszego etapu naboru planowane jest w listopadzie, natomiast drugiej i trzeciej rundy — odpowiednio w grudniu 2018 r. i styczniu 2019 r.

Projekty powinny być realizowane na terenie województwa świętokrzyskiego — i wpisywać się w jedną z regionalnych inteligentnych specjalizacji. Eksperci będą zwracać uwagę na innowacyjność projektu, użyteczność rezultatów zaplanowanych prac badawczych i opłacalność ich wdrożenia.

WAŻNA DATA

29.06 Od tego dnia przedsiębiorcy z regionu planujący wprowadzenie innowacji będą mogli składać wnioski o dotacje z działania 1.2 „Projekty badawczo-rozwojowe” RPO WŚ. Nabór zakończy się 4 września.

 

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo-swietokrzyskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu