Świętokrzyskie firmy z dotacjami

SACH
opublikowano: 22-11-2013, 00:00

Prodmar, Geo-Domiar, Zarzycki Press Foto — to regionalne firmy, które otrzymały unijne granty na rozbudowę i inwestycje.

Władze województwa świętokrzyskiego podpisały umowy o dotacje dla kolejnych projektów złożonych w konkursie z działania 1.1 „Bezpośrednie wsparcie sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw” Regionalnego Programu Operacyjnego. Finansowy zastrzyk dostanie firma Prodmar z Kielc, zajmująca się przerobem kamienia budowlanego. Organizator konkursu zatwierdził dofinansowanie dla projektu spółki, który zakłada poprawę konkurencyjności i poszerzenie oferty produktowej przez zakup innowacyjnej maszyny do obróbki kamienia. Przedsięwzięcie jest warte 551 tys. zł, z czego UE sfinansuje 247 tys. zł. Dotacja trafi także do firmy Geo-Domiar z Kielc, świadczącej usługi geodezyjne. Uznanie komisji zdobył projekt polegający na zakupie instrumentu geodezyjnego do pracy w technologii RTK. Koszt projektu to prawie 42 tys. zł, a dofinansowanie z UE wyniesie prawie 16 tys. zł. Fundusze z Brukseli popłyną też na konto spółki Zarzycki Press Foto. Dostanie ona dotację na sprzęt, dzięki któremu będzie mogła świadczyć nowy rodzaj usług fotograficznych. Wartość projektu to ponad 47 tys. zł, a firma otrzyma z Unii 20 tys. zł. Na dotację może przygotowywać się też przedsiębiorstwo produkcyjno-usługowe Andrzej Kołsut, prowadzące produkcję pieczywa. Firma dostanie na nowe maszyny dofinansowanie w wysokości 118 tys. zł (całkowita wartość projektu to 320 tys. zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Świętokrzyskie firmy z dotacjami