Syczuan czeka na polskie firmy technologiczne

Na forum biznesu UE — Chiny na przedsiębiorców czeka promocja na specjalnym stoisku i wiele spotkań B2B.

Już po raz siódmy Chengdu, stolica prowincji Syczuan, organizuje spotkanie z innowacyjnymi firmami z Europy. Od 25 do 27 września odbędzie się tam Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej UE — Chiny. Polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie kosztów udziału i promocję na specjalnym stoisku.

Czas rozwinąć Zachód

— Wschodnie wybrzeże kraju z Pekinem i Szanghajem to już rynek nasycony, a Chiny chcą rozwinąć także zachodnią część kraju. Chengdu uważa się za bramę wejściową do tej części. Tam idzie obecnie ogromne wsparcie rządowe nakierowane na nawiązywanie współpracy z zagranicznymi firmami — mówi Anna Wróbel, kierownik sekcji promocji gospodarczej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Tegoroczne forum dotyczy głównie branży biofarmaceutycznej, ochrony środowiska, nowej energii i IT.

W ramach targów PARP organizuje stoisko, na którym polskie firmy mogą się bezpłatnie wystawiać. Mogą też otrzymać dotację w ramach pomocy de minimis na branżowe projekty promocyjne. Dofinansowanie sięga połowy kosztów kwalifikowanych (takich jak przelot, zakwaterowanie, przygotowanie materiałów informacyjnych i reklamowych). Maksymalna refundacja dla jednej firmy to 8 tys. zł.

Szansa na kolejne umowy

Na podobną misję i promocję w Chinach zdecydowała się w 2010 r. poznańska firma Asket zajmująca się m.in. pozyskiwaniem biomasy, produkcją brykietówi sprzedażą służących do tego urządzeń.

— Spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem naszymi usługami i maszynami, zwłaszcza ze strony chińskich specjalistów od ekologii i energetyki. To spowodowało kolejny wyjazd, na którym zaprezentowaliśmy naszą technologię brykietowania agrobiomasy bez suszenia surowca. Efekt? Kilka dni temu sprzedaliśmy do Chin sześć dużych linii technologicznych. Teraz jedziemy na forum do Chengdu, które odbieramy jako okazję do znalezienia kolejnych kontrahentów — mówi Roman Długi, prezes spółki Asket.

Jedną z najważniejszych części forum są spotkania B2B. W poprzednich edycjach targów odbyło się ponad 10 tys. takich spotkań, a 30 proc. z nich zakończyło się podpisaniem umów handlowych. Spotkania są dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców.

W programie są spotkania dotyczące transferu technologii i innowacyjnych klastrów oraz konferencja ośrodków Enterprise Europe Network. Podczas misji zorganizowane zostaną także wizyty studyjne w miejscowych firmach i parkach technologicznych.

31.07

Do tego dnia można przesyłać zgłoszenia udziału w forum.

Kontakt

Danuta Marcak Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości e-mail: Danuta_marcak@ parp.gov.pl tel.: + 48 22 432-80-78

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Syczuan czeka na polskie firmy technologiczne