Sygnity i Cube.ITG znów chcą emisji

opublikowano: 03-09-2017, 22:00

Spółki nie zdążyły skonsumować niedawnych emisji, a już zwołały walne z myślą o kolejnych. Oba odbędą się 27 września.

Niezaspokojone Sygnity. Jeszcze nie opadł kurz po NWZ, które w ciężkich bólach uchwaliło emisję do 10 mln akcji serii Z, z której spółka ma pozyskać od 10 do 12 mln zł, a już Cron, jej największy akcjonariusz, zażądał zwołania kolejnego walnego w sprawie emisji. Tym razem uchwała przewiduje emisję od 10 do 20 mln akcji serii AA z wyłączeniem prawa poboru. Obecnie akcjonariusze mają mieć prawo pierwszeństwa w objęciu akcji. Umowy objęcia akcji zostaną zawarte nie później niż 1 lutego 2018 r.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Zarząd w uzasadnieniu do uchwały napisał, że uchwalona w sierpniu emisja prawdopodobnie nie zaspokoi całości potrzeb spółki i w związku z tym konieczne jest podjęcie kolejnej uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego, które zapewni niezbędne dodatkowe finansowanie. Jeśli emisja z wyłączeniem prawa poboru nie przejdzie, walne będzie głosowało wersję uchwały z zachowaniem prawa poboru. Walne odbędzie się 27 września.

Apetyt Cube.ITG. W sierpniu spółka zakończyła prywatną subskrypcję 4,93 mln szt. akcji serii C, z której pozyskała blisko 20 mln zł. Pieniądze w dużej części zostały uregulowane w formie potrącenia wierzytelności, dzięki czemu zobowiązania spółki zostały obniżone. Część pieniędzy trafiła także na kapitał obrotowy. W emisji wziął udział prezes Marek Girek, który z podmiotami zobowiązanymi objął ponad 2,07 mln walorów. Emisja akcji serii C rozbudziła apetyt informatycznej firmy i na 27 września zwołała ona NWZ, na którym akcjonariusze podejmą decyzję w sprawie zmian statutowych spółki, umożliwiających kolejne emisje akcji.

„Po przeprowadzonej w sierpniu ofercie akcji serii C spółka spotkała się z przychylnymi opiniami inwestorów, zainteresowanych wyższym zaangażowaniem, niż był możliwy w minionej ofercie” — czytamy w komunikacie Cube.ITG.

Główna uchwała wrześniowego walnego dotyczy zmiany statutu spółki w sprawie przedłużenia okresu obowiązywania upoważnienia zarządu do emisji akcji w ramach kapitału docelowego oraz wskazanie jego nowej kwoty.

Zmiany zakładają jedno lub kilka podwyższeń kapitału poprzez emisję nie więcej niż 5 mln sztuk akcji kolejnych serii z możliwością wyłączenia prawa poboru. Łączna cena emisyjna wszystkich emisji w ramach kapitału docelowego nie będzie wyższa niż 40 mln zł. Upoważnienie będzie obowiązywać do 30 sierpnia 2020 r.

Poza pozyskaniem pieniędzy z emisji Cube.ITG sprzedaje aktywa, żeby pozyskać kapitał. W lipcu spółka podpisała umowę przedwstępną w sprawie sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu za 7,2 mln brutto. Zakończenie transakcji powinno nastąpić do końca 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu