Syrena na nowych wodach

opublikowano: 06-10-2020, 22:00

Inwestor inwestujący w biurowce poszerza portfel o mieszkania. Zatrudnił menedżera z branży mieszkań na wynajem.

Posiadająca w portfelu biurowce i obiekty handlowe Syrena Real Estate zamierza w ciągu 2-3 lat zgromadzić budynki z kilkoma tysiącami lokali.

— W ciągu kilku najbliższych miesięcy chcemy zakontraktować 1-1,5 tys. mieszkań na wynajem. W tym celu zamierzamy rozpocząć współpracę z deweloperami mieszkaniowymi — mówi Artur Kaźmierczak, od niedawna partner w Syrenie.

Artur Kaźmierczak, który przez ostatnie sześć lat współprowadził rozwój biznesu Grupy Mzuri, znanej m.in. z grupowych inwestycji w mieszkania na wynajem i zarządzanie ich portfelem, będzie w Syrenie odpowiadał za segment mieszkaniowy. W Syrenie inwestorami są duże podmioty finansowe. Współpracując z funduszami zagranicznymi, firma zgromadziła portfel nieruchomości komercyjnych w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Bydgoszczy o wartości 400 mln EUR. Posiada osiem biurowców i dwa centra handlowe.

Niezależnie od planowanego rozwoju na rynku mieszkań na wynajem Syrena zamierza kontynuować rozwój w sektorze nieruchomości komercyjnych. Instytucjonalny najem mieszkań jest w Polsce najmłodszym, ale jednym z najszybciej rozwijających się segmentów nieruchomości. Z raportu ThinkCo „Budowane na wynajem” wynika, że mamy w Polsce 3873 lokale w najmie instytucjonalnym, a do końca 2023 r. będzie ich już ponad 11 tys. Jeszcze pięć lat temu, kiedy powstał państwowy Fundusz Mieszkań na Wynajem, segment w Polsce nie istniał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane