Szansa na kontrakty

Magdalena Krukowska
01-12-2004, 00:00

Dwie misje handlowe z Wielkiej Brytanii odwiedzą w tym miesiącu Polskę.

W przygotowywaniu misji bierze udział Sekcja Handlowa Ambasady Brytyjskiej w Warszawie. Polscy przedsiębiorcy mogą za jej pośrednictwem wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach z brytyjskimi firmami.

Branża medyczna...

Pierwsza, pod przewodnictwem Association of British Health-Care Industries (Stowarzyszenie Brytyjskich Firm Sektora Opieki Zdrowotnej), będzie przebywać w naszym kraju od 6 do 10 grudnia. Osiem firm z sektora produktów medycznych i stomatologicznych oraz opieki zdrowotnej poszukuje partnerów, którzy podejmą się dystrybucji ich wyrobów i usług na polskim rynku.

ABHI jest głównym ośrodkiem kontaktowym między rządem Wielkiej Brytanii a tamtejszymi firmami działającymi w branży systemów medycznych. Ściśle współpracuje również z brytyjską Narodową Służbą Zdrowia (NHS), uniwersytetami, królewskimi uczelniami medycznymi oraz instytucjami odpowiedzialnymi za nadzór i formułowanie przepisów.

— Wielu brytyjskich producentów sprzętu medycznego już obecnych w Polsce dobrze sobie radzi. Dlatego też ABHI zdecydowało, że Polska, oprócz pozostałych nowych członków Unii Europejskiej, warta jest uwagi — mówi Theresa Ashford, kierownik grudniowej misji oraz koordynator międzynarodowy w ABHI.

...i różne sektory

Natomiast od 12 do 15 grudnia będzie przebywała w Polsce delegacja 22 firm z regionu Irlandii Północnej. Będą reprezentować różne branże, między innymi spożywczą i przemysłową. Jest to najliczniejsza, do tej pory, misja organizowana przez Agencję Rozwoju Regionalnego Invest Northern Ireland.

Irlandczycy chcą nawiązać lub rozwinąć współpracę handlową z Polakami, poszerzyć możliwości transferu technologii oraz szukają partnerów do przedsięwzięć joint venture. Dla większości z nich jest to pierwszy kontakt z naszym rynkiem. Część z nich traktuje Polskę jako punkt wyjściowy do współpracy z innymi państwami Europy Wschodniej i Centralnej.

W styczniu i marcu przyszłego roku planowane są kolejne wizyty przedsiębiorców z Wielkiej Brytanii, między innymi przedstawicieli sektora telekomunikacyjnego i informatycznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Krukowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Szansa na kontrakty