Szanse poza metropolią

JERZY SZYMAŃSKI prezes firmy Włodarzewska
opublikowano: 24-08-2015, 22:00

Budujemy autostrady, lecz obwodnice stolicy i innych wielkich miast wciąż czekają na pełną realizację.

BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE

Za to, by jak najszybciej powstały, trzymają kciuki nie tylko kierowcy, lecz również… deweloperzy. Usprawnienie komunikacji między centrum a sąsiednimi miejscowościami stwarza szanse na realizację nowych inwestycji. Miejscowości, które jeszcze dziesięć lat temu nie były brane pod uwagę jako alternatywa dla mieszkania w metropolii, cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nowym trasom jedzie się z nich do centrum krócej niż np. z peryferyjnych osiedli w granicach wielkich miast.

Nowe trasy ekspresowe to szansa na rozwój budownictwa, łączącego przystępną cenę z wysokim standardem. W największych miastach, ze względu na ceny gruntów, nie jest to możliwe. Duże powierzchnie gruntów do wykorzystania powodują również, że na obrzeżach mogą powstawać osiedla ekologiczne, finansujące się częściowo dzięki pieniądzom unijnym oraz oczekiwanym przez branżę dopłatom, związanym z nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JERZY SZYMAŃSKI prezes firmy Włodarzewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu