Szef nie ma łatwo

opublikowano: 08-11-2017, 22:00

Zaangażowanie pracowników w ogromnym stopniu zależy od tego, jaki stosunek do pracy ma ich szef — wynika z badania Best Employers przeprowadzonego przez Aon Hewitt wśród przedstawicieli 119 firm.

Od jakości relacji z bezpośrednim przełożonym zależy również, jak kadra postrzega całe środowisko pracy — od kwestii zaufania do zarządu aż do oceny atrakcyjności wynagrodzenia. Jednocześnie jednak polski menedżer znajduje się w trudnej sytuacji — z jednej strony musi sprostać wyznaczonym przez zarząd celom, który naciska na realizację planów i dobre wyniki finansowe, a z drugiej mierzy się z oczekiwaniami zespołu, który jasno wyraża swoje wymagania i potrzeby, szczególnie jeśli należy do pokolenia milenialsów. Jednocześnie zaledwie 33 proc. menedżerów uważa, że procesy i procedury obowiązujące w firmie pozwalają im efektywnie pracować. To aż o 9 pkt. proc. mniej niż rok wcześniej. Menedżerowie narzekają też na brak efektywnej współpracy między jednostkami w organizacji oraz fakt, że nie są wynagradzani adekwatnie do wkładu pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Szef nie ma łatwo