Szef Standard & Poor's rezygnuje

PAP
23-08-2011, 07:16

Prezes agencji ratingowej Standard & Poor's Deven Sharma we wrześniu odejdzie ze stanowiska - podały "Financial Times" i "Wall Street Journal" we wtorek. Według "FT" nie ma to związku z  toczącym się wobec agencji śledztwem Departamentu Sprawiedliwości.

Według gazet, agencja opublikuje oficjalne oświadczenie w tej sprawie we wtorek przed otwarciem amerykańskich rynków finansowych.

Sharma odejdzie 12 września, a następnie do końca roku pozostanie na stanowisku konsultanta w spółce-matce, McGraw-Hill Cos. Jego miejsce zajmie Douglas Peterson, obecnie główny dyrektor ds. operacyjnych w Citibank N.A.

Rezygnacja Sharmy ze stanowiska, które zajmował od 2007 roku, nie ma związku ze śledztwem Departamentu Sprawiedliwości - zapewnił "Financial Times", powołując się na swoje źródła.

Resort rozpoczął dochodzenie w sprawie przyznawania przez S&P wysokich ratingów papierom wartościowym opartym na kredytach hipotecznych. Transakcje takimi instrumentami finansowymi, które w rzeczywistości okazały się niezwykle ryzykowne, były bezpośrednią przyczyną światowego kryzysu finansowego na jesieni 2009 roku.

Śledztwo ma na celu zbadanie, czy agencja S&P nie kierowała się w swoich ocenach zakulisowymi sugestiami od banków, które były zainteresowane lukratywnymi zyskami na krótką metę z tych transakcji. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szef Standard & Poor's rezygnuje